kontakt

O firmie

OPTA – TECH

Firma OPTA-TECH jest liderem na polskim rynku w zakresie wdrażania kompleksowych rozwiązań/systemów do cyfrowej patomorfologii. Posiadamy doświadczenie we wdrażaniu w Polsce projektów sieci telepatologii obejmujących kilka szpitali jak i pojedyncze placówki. Nasz zespół ekspertów posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu integracji systemów szpitalnych i laboratoryjnych. Doradzamy naszym klientom w wyborze optymalnych rozwiązań stawiając przy tym na rozwiązanie otwarte, tzn. takie, które nie wiążą użytkownika z określonym jednym producentem. Projektujemy systemy skalowalne, czyli takie, które w przyszłości będą mogły być rozbudowywane o kolejne moduły od różnych dostawców.

W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo skanery preparatów mikroskopowych, system laboratoryjny LIMS, moduł do raportów synoptycznych, systemy do analizy obrazu mikroskopowego, platformy do telekonsultacji przypadków histopatologicznych, systemy klasy PACS Patomorfologia i VNA. Specjalizujemy się również w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań z zakresu platform e-learningowych dedykowanych do prowadzenia zajęć/kursów z patomorfologii czy histologii.

Oferta firmy OPTA-TECH to również urządzenia niemieckiej firmy SLEE, producenta najwyższej klasy urządzeń tzw. linii histologicznej obejmującej między innymi; procesory tkankowe; centra zatapiania; mikrotomy, barwiarki preparatów, nakrywarki preparatów, cytowirówki.

OPTA-TECH to również polski producent sprzętu optycznego. Od 2003 roku dostarczamy naszym klientom wysokiej klasy mikroskopy optyczne: biologiczne, odwrócone, stereoskopowe, polaryzacyjne, metalograficzne. Ofertę naszych mikroskopów uzupełniają kamery mikroskopowe dedykowane do różnych aplikacji, w tym: fluorescencji; dydaktyczne oraz do prac rutynowych.